Przejdź do głównej zawartości

Zhenyuan

Cześć :)
Właśnie zrobiłam sobie małą przerwę w robieniu wszystkiego na raz. Zostało mi tylko sprzątanie i spakowanie się na wyjazd :) Sądzę, że jeśli zacznę wszystko o 18 to spokojnie zdążę z wszystkim.

Dzisiaj mam coś o starym mieście w Chinach -Zhenyuan. Usłyszałam o nim pierwszy raz, dopiero dzisiaj (żadna nowość...) i oglądając obrazy w google, postanowiłam wam trochę wam go przedstawić.

Znajduje się na wschodniej części prowincji Guizhou, Zhenyuan od dawna, miasto ludzi Miao. Jego długa historia nadaje miastu wiele bogatych i hojnych zabytków kulturalnych, podobnie jak zabytkowy ogród.Miasto pokrywa jedynie powierzchnię 3,1 kilometrów kwadratowych (ok. 1,2 mil kwadratowych), ale wita z ponad 160 malowniczych miejsc w tym jaskiń, pałaców, pawilonów, świątyń i rzek z ich niepowtarzalną architekturą, ryciny wykwintne i cudownego krajobrazu naturalnego. Wśród nich są słynne Rzeka Wuyang Scenic Area i elegancki starożytny kompleks w Black Dragon Cave (Qinglong Cave) - zabytki kiwając[?] nie można przegapić przez wszystkich odwiedzających wschodnie Guizhou.

Możecie również na stronie więcej poczytać o tym mieście. Ja jednak nie mam za bardzo czasu tłumaczyć wszystkiego z angielskiego tak, by powstała logiczna całość, haha ^^ Większości słów i tak nie rozumiałam i pomagałam sobie słownikiem ;)
Zdjęcia nie są moją własnością, pochodzą z grafiki google ;)
Jest tam ich o wiele, wiele więcej. Jednak starałam się wybrać moim zdaniem te lepsze i w lepszej jakości ;D

Pytanie do was.
Chcecie może więcej takich postów z danymi miejscami? :)

Komentarze

 1. e... nie przepadam za chinami...
  Jakoś tak daleko ^^
  Miłego .. pakowania się ;p
  Niczego nie zapomnij ;p
  Mi się to zdarza ^^
  Pozdrawiam ;*


  Miśka
  misiayou97.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy miły komentarz!
Spam oraz obraźliwe komentarze nie będą akceptowane.